Strona główna1 » Przewodnik zakupów
Promocje
Kontakt
  • PK-FINANSE PIOTR KUŹNIAK
    NIP: 573-255-09-90
  • E-mail:sklep@zyrandole24.pl
  • Telefon608466050 w godz. od 8 do 24
  • Godziny działania sklepuTelefoniczna obsługa klienta 7 dni w tygodniu w godzinach od 8 do 24

Przewodnik zakupów

Żyrandole kryształowe, plafony kryształowe - Przewodnik zakupów

Nowoczesne żyrandole kryształowe oraz plafony kryształowe oferują odrobinę klasy w każdej części domu. W sklepie Żyrandole24 nowoczesne oświetlenie jest oferowane w wielu stylach, kształtach i kolorach - są idealnym sposobem na dodanie wyrafinowania i elegancji do Twojego ulubionego pokoju.

Od subtelnych, a jednocześnie oszałamiających po odważne i hipnotyzujące, oferujemy szeroki wybór błyszczących kryształowych żyrandoli, które zadowolą nawet najbardziej wybredne gusta. W naszej ofercie znajdziecie wyjątkowe i niepowtarzalne wzory dużych żyrandoli kryształowych oraz plafonów kryształowych

 

Przewodnik zakupu żyrandoli kryształowych oraz plafonów kryształowych - pytania i odpowiedzi

Żyrandole kryształowe oraz plafony kryształowe stanowią doskonały dodatek do każdego nowoczesnego wystroju domu. Ich zapadający w pamięć blask i elegancki wygląd zachwycają każdego, kto patrzy na oprawę oświetleniową. Zainstalowanie kryształowego żyrandola może przekształcić każdy ponury i zwykły pokój w kuszący. Jest to obowiązkowy dodatek do luksusowych i ekskluzywnych hoteli, restauracji i domów mieszkalnych.

Przed nadejściem prądu kryształowy żyrandol trzymał świeczki, które wisiały wysoko w pokoju, aby zapewnić maksymalne oświetlenie. Szkło i kryształ użyte w żyrandolach odbijały światło, które spektakularnie oświetlało pokoje.

Pierwotnie naturalne kryształy i szkło użyte w żyrandolach oraz plafonach kryształowych nie odbijały światła. Trudno je było ciąć i kształtować, ponieważ były kruche. Zmieniło się to wraz z rozwojem sztucznego kryształu zawierającego tlenek ołowiu w 1676 roku przez George'a Ravenscrofta. Ten nowy rewolucyjny przełom sprawił, że kryształy były łatwiejsze do cięcia i projektowania pod kątem maksymalnego oświetlenia. Od tego czasu żyrandole kryształowe zyskują coraz większą popularność, a w przeszłości zdobiły liczne pałace i klasztory.

Przed zakupem nowoczesnego kryształowego żyrandola do dekoracji domu, należy wziąć pod uwagę wiele rzeczy. Istnieją różne rodzaje ramek i kryształów do wyboru oraz pewne techniki, które poprawiają piękno żyrandola i zapewniają maksymalne oświetlenie, co wymaga uprzedniej refleksji. Aby ułatwić Ci wybór idealnego kryształowego żyrandola do Twojego domu, przygotowaliśmy ten przewodnik, który okaże się pomocny, gdy znajdziesz się w sklepie, aby kupić go w domu, biurze lub w innym komercyjnym otoczeniu.

 

1. Który rozmiar powinienem wybrać dla mojego nowego kryształowego żyrandola?
Kryształowe żyrandole są dostępne w różnych rozmiarach. Musisz określić przybliżoną wysokość kryształowego żyrandola, który powinien zdobić pokój. Przed przeglądaniem oferty sklepu należy najpierw zmierzyć rozmiar pokoju. Pomoże to w upewnieniu się, że nie kupisz zbyt dużego lub małego żyrandola do pokoju. Użyj taśmy pomiarowej, aby określić wymiary (długość i szerokość) pomieszczenia i pomnóż wymiary, aby uzyskać powierzchnię pomieszczenia. Będzie to przydatne w poznaniu właściwej wysokości i średnicy pomieszczenia.

Chociaż nie ma twardych i szybkich zasad, prostym sposobem na wybranie odpowiedniego żyrandola kryształowego do pokoju jest dodanie wymiarów. Na przykład pokój o wymiarach 5 metrów na 6 metrów wyglądałby najbardziej elegancko z kryształowym żyrandolem o średnicy 70-80cm. Aby określić prawidłową wysokość żyrandola, należy najpierw sprawdzić wysokość pomieszczenia, a następnie wybrać taki żyrandol, który są długością nie zakłóci komunikacji w pomieszczeniu. Do niskich pomieszczeń posiadamy bogatą ofertę nowoczesnych plafonów kryształowych.
 

2. Gdzie powinienem powiesić kryształowy żyrandol?

Chociaż większość domów ma w jadalni kryształowy żyrandol, ale istnieje wiele innych miejsc, w których można powiesić te nowoczesne oświetlenie. W wielu domach, na przykład w kuchniach panuje nijakie i nudne oświetlenie. Wiszący nowoczesny kryształowy żyrandol na środku kuchni może poprawić wygląd pomieszczenia. Plafon kryształowy może nadać elegancki wygląd kuchni.

Innym miejscem, w którym żyrandol kryształowy będzie dobrze wyglądać, jest antresola, hol lub oranżeria. Pomieszczenia te wpuszczają mnóstwo naturalnego światła, które odbija się w sposób olśniewający od kryształów żyrandola. Odbicia będą tworzyć pryzmaty światła, które będą rzucane w całym pomieszczeniu. To znacznie przyczyni się do uroku i piękna słonecznego pokoju. Rozważ zakup żyrandola z wieloma kryształami, najlepiej w różnych kształtach. Poprawi to atmosferę pomieszczenia, odzwierciedlając różne pryzmaty światła w pomieszczeniu.

Niezwykle ciekawy jest też wieszanie kryształowego żyrandola nad wanną. Jest to szczególnie zalecane w nowoczesnych i luksusowych domach. Dodanie kryształowego żyrandola do łazienki dodaje elegancji i uroku. Wyobraź sobie, jak niesamowicie byłoby się rozkoszować kąpielą bąbelkową pod ostentacyjną i czarującą poświatą kryształowego żyrandola.

Jeśli masz przedsionek w którym goście zdejmują okrycia wierzchnie, to wiszący na nim nowoczesny kryształowy żyrandol z pewnością będzie imponujący. Przedsionek (wiatrołap) nie jest fantazyjną częścią domu, ale jest to pierwsze pomieszczenie, które widzą goście, gdy wchodzą do domu. Możesz powiesić kryształowy żyrandol, aby dodać klasę i wyróżnienie do pokoju. W przypadku długich i wąskich pomieszczeń można rozważyć przymocowanie dwóch lub więcej żyrandoli kryształowych, aby zaakcentować rozmiar i jasno oświetlić pomieszczenie. Szukaj żyrandoli z dużą mocą led, aby odwiedzający mieli wystarczająco dużo światła podczas zdejmowania lub zakładania butów.

Można również umieścić plafon kryształowy nad patio, aby uzyskać piękny blask i oświetlenie obszaru zarówno w dzień, jak i w nocy, ponieważ kryształy mogą odbijać zarówno naturalne, jak i sztuczne światło. Istnieje wiele innych miejsc, w których można powiesić żyrandol. Wystarczy zajrzeć do środka i dookoła domu i znaleźć miejsce, które wydaje się być mdłe i potrzebuje odrobiny elegancji, aby podnieść atrakcyjność tego obiektu.
 

3. Jak ustawić kryształowy żyrandol, plafon kryształowy?

Jeśli wieszasz żyrandole kryształowe z pojedynczymi kryształami lub plafony kryształowe w pokoju, powinieneś ustawić go tak, aby wisiał na środku pokoju - sufitu. Z drugiej strony, jeśli uważasz, że dwa żyrandole będą dobrze wyglądać w pomieszczeniu, musisz umieścić oprawę w taki sposób, aby wisiały na każdym końcu pomieszczenia.

Kryształowe żyrandole w jadalni powinny znajdować się pośrodku stołu jadalnego.

Jeśli żyrandol kryształowy jest umieszczony w dużym holu lub otwartym holu, powinieneś rozważyć powieszenie ich wystarczająco wysoko, aby idealnie oświetliło boczne korytarze lub schody. Dobrym rozwiązaniem jestem zastosowanie plafonów kryształowych. Plafony kryształowe powinny być szerokie, aby nie wydawały się zbyt małe dla odwiedzających.
 

4. Jak mogę wyczyścić moje plafony kryształowe lub żyrandole kryształowe?

Regularne czyszczenie żyrandola kryształowego zapewni, że światło odbija się doskonale od kryształów. Pryzmatyczny efekt kryształowego żyrandola jest zwielokrotniany, gdy na kryształach nie ma kurzu ani brudu.

Aby wyczyścić kryształy, zaleca się rozpylenie kryształów za pomocą jednej części alkoholu izopropylowego i trzech części wody destylowanej. Następnie wytrzyj roztwór z kryształu za pomocą bawełnianych rękawiczek. Możesz również użyć ciepłej, mydlanej wody do czyszczenia kryształów.

Podczas czyszczenia kryształowego żyrandola należy zachować szczególną ostrożność, aby uniknąć spłynięcia płynów do ramy żyrandola w której umieszczone są panele LED. Do odkurzania kryształowego żyrandola można użyć pędzelka do makijażu, wełny owczej lub miotełki z piór. Powinieneś rozważyć czyszczenie i odkurzanie żyrandoli raz na 6 miesięcy. Należy rozważyć ich częstsze czyszczenie, jeśli żyrandol kryształowy zostanie umieszczony w kuchni lub w miejscu, w którym w powietrzu jest dużo kurzu.


Przejdź do strony głównej